W oststnią niedziele, 1 lipca 2018 r. ksiądz prałat Franciszek Szczykutowicz obchodził w swojej rodzinnej parafii jubileusz 60 lat święceń kapłańskich. Z tej okazji Ksiądz Prałat odprawił uroczytą Ofiarę Mszy Świętej dziękując Bogu w Trójcy Jedynemu za dar kapłaństwa. Okolicznościowe kazanie wygłosił opat wąchocki - Ojciec Eugeniusz Augustyn OCist.
  
 
 

Życzenia dla księdza prałata Franciszka Szczykutowicza
od Wspójnoty Cystersów z Wąchocka


Dostojny Jubilacie – Księże Prałacie Franciszku!


Ojciec Święty Benedykt XVI podczas swojej pielgrzymki do Polski powiedział m.in. takie oto słowa:

„Dzisiaj Kościół polski stoi przed wielkim wyzwaniem, jakim jest duszpasterska troska o wiernych, którzy Polskę opuścili (…) Trzeba, aby wyjeżdżającym towarzyszyli kapłani, którzy w łączności z lokalnymi Kościołami podejmą pracę duszpasterską wśród emigracji.”

Przewielebny Księże Prałacie!

Już przed wielu laty rozeznałeś w swym sercu, że Chrystus posyła Cię, aby duszpastersko towarzyszyć naszym rodakom żyjącym za oceanem. Już wtedy skutecznie odpowiedziałeś i wyszedłeś naprzeciw wyzwaniu, o którym wspominał w Warszawie Benedykt XVI.

Dziś Świętujesz piękny jubileusz 60 lat od kiedy zostałeś wszczepiony w Chrystusowe Kapłaństwo. Jako wspólnota wąchockich cystersów z Ojcem Opatem na czele pragniemy wyrazić zapewnienie o naszej modlitwie i przekazać najlepsze życzenia: Trwaj dalej w pełnym zawierzeniu Chrystusowi i Jego Świętemu Kościołowi, bądź otwarty na Bożą Miłość byś przez to wszystko mógł zasłużyć sobie na Życie Wieczne, bo cóż jest te 100 lat, czy więcej w porównaniu z wiecznością.
 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl