Szanowni Państwo, drodzy Parafianie i Sympatycy naszego Opactwa!

Dzięki dobremu Bogu i życzliwym ludziom w naszej świątyni małymi krokami dokonujemy wymiany zabytkowych okien wraz z założeniem neoromańskich witraży. Podjęliśmy się tego zadania mając na uwadze nie tylko piękno tej romańskiej świątyni, ale też względy praktyczne; dzięki wymianie okien temperatura zimą będzie w kościele wyższa o 3-4 stopnie Celsjusza.

Ze względu na historyczność obiektu (1 poł. XIII wieku) i jego walory zabytkowe, prace są ściśle konsultowane i zatwierdzane przez Wojewódzki Urząd Konserwatora Zabytków w Kielcach.

Dotychczas zamontowano już część witraży w wąchockiej świątyni w tym główne i największe okno w ścianie szczytowej świątyni - rozetę w prezbiterium. Obecnie chcemy wymienić drugą rozetę, znajdującą się na północnej ścianie kościoła, nad ołtarzem Krzyża Świętego.

Kto chciałby dołączyć do fundatorów i być darczyńcą zabytkowego Opactwa może to uczynić, do czego zachęcamy i o co prosimy. Ofiary pieniężne można składać na furcie klasztornej, w kancelarii
i w zakrystii lub bezpośrednio wpłacać na konto Opactwa. Wąchocka wspólnota Cystersów modli się w intencji Dobrodziejów naszej świątyni i Opactwa. Niech dobry Bóg hojnie wynagrodzi wszelką życzliwość serca.

Konto bankowe:
nr 42 1050 1432 1000 0005 0015 5569
ING Starachowice

W tytule wpłaty proszę wpisać: NA WITRAŻE

(Projekt nowej rozety)
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl