W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017 r. - w wąchockiej parafii, jak i również w całej Polsce, będzie miało miejsce odnowienie Jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Pamiętna proklamacja, która miała miejsce 19 listopada ubiegłego roku, w najbliższą niedzielę zostanie ponownie odczytana w polskich kościołach i kaplicach.
Głębokie znaczenie tegoż aktu zakomunikował bp Stanisław Jamrozek, delegat KEP ds. ruchów intronizacyjnych: W rocznicę proklamacji Aktu dobrze będzie uświadomić sobie na nowo powagę i wielkość, a także treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających zeń zobowiązań. Budząc w sobie wolę ich podjęcia w życiu, trzeba też prosić Pana Boga o wsparcie.
Intronizacja Chrystusa na Króla wyjątkowego wydźwięku nabiera w bieżącym roku, wypełnionym trzema ''maryjnymi'' rocznicami: 100 - lecia objawień w Fatimie i 150 - lecia w Gietrzwałdzie, a w szczególności 300 - lecia koronacji Jasnogórskiej Pani. A wtedy postawiono tron dla matki króla, aby usiadła po jego prawej ręce (1 Krl 2, 19) – napisał przed wiekami autor natchniony.
Z tym większą radością, tego dnia zwrócimy nasze oczy na Chrystusa Króla w koronie, którą ukoronowała go jego matka w dniu jego zaślubin, w dniu radości jego serca (Pnp 3, 11), powtarzając w naszych świątyniach słowa aktu: Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

 

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl