W Roku św. Brata Alberta Zgromadzenie Sióstr Albertynek oraz Rycerze Kolumba w Polsce podjęli współpracę w zakresie peregrynacji relikwii świętego i obrazów ''Ecce Homo'' oraz Brata Alberta w parafiach, w których obecni są Rycerze Kolumba.
- Pragniemy zrobić coś, co będzie bliskie idei działalności św. Brata Alberta. Zachęcamy do tego, by uczestniczyć w duchowym przeżywaniu tego wydarzenia, ale jednocześnie chcemy bardzo mocno powiązać to z konkretnym dziełem miłosierdzia, dlatego peregrynacji będzie towarzyszyła zbiórka koców, pościeli i ręczników przeznaczonych dla Domu Opieki Św. Brata Alberta w Skoszynie.

Uroczyste wprowadzenie relikwii oraz obrazów ''Ecce Homo'' oraz Brata Alberta w naszej parafii nastąpi w piątek 24 listopada o godz. 18.00

W kościele będą wystawione specjalne kosze do których będzie można włożyć przyniesione dary. Zbiórka będzie trwała cały tydzień. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich parafian bardzo serdecznie, by każdy kto może, przyłączył się do tego dzieła.

Ks. Proboszcz, Bracia Cystersi oraz Rycerze Kolumba

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl