Wyższe Seminarium Duchowne Braci Mniejszych w Katowicach – Panewnikach, gdzie studiują nasi bracia klerycy, zainaugurowało kolejny rok akademicki. Mszy Świętej sprawowanej na rozpoczęcie nowego roku przewodniczył Ks. dr hab. Jan Dziedzic z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Druga część uroczystości inauguracyjnych odbyła się w auli św. Franciszka, gdzie Ojciec Rektor August Smyczek przywitał przybyłych na uroczystość, po czym odbyła się immatrykulacja  braci z pierwszego roku i wręczenie im indeksów. Następnie Minister Prowincjalny Prowincji Wniebowzięcia NMP OFM w Katowicach - Panewnikach otworzył nowy rok akademicki, zaśpiewano tradycyjne „Gaudeamus igitur” i wysłuchano wykładu inauguracyjnego. Wszystko uwieńczył wspólny obiad w refektarzu klasztornym.

Mnisi cysterscy z trzech klasztorów Polskiej Kongregacji Zakonu, korzystając z otwartości i prawdziwej gościnności Braci Mniejszych od wielu lat studiują właśnie w Panewnikach.
W bieżącym Roku Akademickim 2017/2018 studiuje ich pięciu. Dwóch ze Szczyrzyca, jeden z Jędrzejowa oraz dwóch z naszego wąchockiego opactwa. Przypomnijmy: brat Fabian na IV roku oraz brat Justyn na roku III.

Gorąco prosimy o modlitwę za naszych braci studentów, by poprzez studia filozoficzno – teologiczne przygotowali się do gorliwej służby ludziom, Zakonowi i Kościołowi w świętym Kapłaństwie Chrystusowym.


  
zdjęcie: br. Radosław OFM
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl