W minioną sobotę, 8 października, w domu filialnym naszego Opactwa w Winnikach na Pomorzu Zachodnim, odbył się pierwszy festyn z cyklu „Cysterska Ozimina”. Na festyn udali się również ojcowie i braci z Wąchocka: o. przeor Wincenty, o. Tymoteusz, fr. Filip oraz fr. Serafin.

Festyn rozpoczął się przemarszem z domu zakonnego do „lasku”, gdzie znajdują się dróżki różańcowe i stacje drogi krzyżowej. W trakcie tej procesji z krzyżem odmówiona została cześć radosna Różańca Świętego.Procesja zakończyła się na polanie, gdzie sprawowana była Najświętsza Ofiara, której przewodniczyłtamtejszy dziekan,proboszcz parafii Węgorzyno, ks. Karol Wójciak, a słowo Boże wygłosił o. Tymoteusz. Wśród zgromadzonych na Mszy Świętej byli również członkowie Bractwa Świętego Józefa.

Po zakończonej Eucharystii rozpoczęła się część artystyczna.Uczestnicy festynu mogli zobaczyć m. in. występy zespołu „Michały”, jak również posłuchać koncertu księdza Roberta Żołnierzowa, proboszcza z parafii Runowo Pomorskie i Winniki. W atmosferze koncertów i występów artystycznych goście mieli możliwość zapoznania sięz ofertą, jaką prezentowały na swoich stoiskach przybyłe grupy i stowarzyszenia. Wśród wystawionych produktów można było zobaczyć m. in.:regionalne przysmaki, świece z naturalnego wosku oraz rękodzieło wykonane przez tutejszą młodzież. Swoje stoisko zaprezentowali również nasi Bracia, gdzie było można zaopatrzyć się w domowe przetwory, ekologiczny miód pochodzący z pasiek cysterskich, oraz dewocjonalia.Dzięki pomocy państwa Kamińskich mogła odbyć się loteria fantowa, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczestników festynu. Pierwsza edycja festynu zakończył się zabawą pod gwiazdami.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego festynu. Wielkie Bóg Zapłać. Następny taki festyn z Bożą pomocą i dobrą wolą okolicznych mieszkańców odbędzie się za rok.
 
 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl