Podobnie jak w całej Polsce, tak i w Wąchocku w czwartkowe południe mieszkańcy parafii i liczni goście uczcili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa poprzez udział w świątecznej Eucharystii i następującej po niej procesji do czterech ołtarzy.

Suma celebrowana o godz. 10.30 zgromadziła kościele klasztornym rzesze wiernych, którzy poprzez modlitwę chcieli uczcić stałą obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych. 
Po Mszy św. z kościoła wyruszyła procesja ulicami miasta. Przy czterech ołtarzach kapłani śpiewali ewangeliczne perykopy, które przypominały i wyjaśniały tajemnicę stałej, eucharystycznej obecności Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Przy czwartym ołtarzu przewodniczący celebracji udzielił Najświętszym Sakramentem błogosławieństwa „na cztery strony świata” obejmując nim uczestników procesji oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy, ich domy, miejsca nauki i pracy.

Uroczystość Bożego Ciała zwieńczyło wyśpiewane w kościele Te Deum. Duszpasterze parafii z całego serca dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów: twórcom ołtarzy, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, grupom parafialnym, pani organistce, ministrantom i wszystkim zaangażowanym w piękne przeprowadzenie naszego dziękczynienia. Niech błogosławieństwo Jezusa Eucharystycznego stale nam towarzyszy i będzie zadatkiem życia w Jego Królestwie.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl