Szanowni Państwo, drodzy Parafianie i Sympatycy naszego Opactwa!

Dzięki dobremu Bogu i życzliwym ludziom rozpoczęliśmy w naszej świątyni renowację zabytkowych okien wraz z założeniem neoromańskich witraży. Podjęliśmy się tego zadania mając na uwadze nie tylko piękno tej romańskiej świątyni, ale też względy praktyczne; dzięki wymianie okien temperatura zimą będzie w kościele wyższa.

Ze względu na historyczność obiektu (1 poł. XIII wieku) i jego walory zabytkowe, prace są ściśle konsultowane i zatwierdzane przez Wojewódzki Urząd Konserwatora Zabytków w Kielcach.

Chcielibyśmy jeszcze w tym roku przeprowadzić remont rozety – głównego i największego okna w ścianie szczytowej świątyni. A następnie wymienić pozostałe okna w kościele.

Kto chciałby dołączyć do fundatorów i być darczyńcą zabytkowego Opactwa może to uczynić, do czego zachęcamy i o co prosimy. Ofiary pieniężne można składać na furcie klasztornej, w kancelarii
i w zakrystii lub bezpośrednio wpłacać na konto Opactwa. Wąchocka wspólnota Cystersów modli się w intencji Dobrodziejów naszej świątyni i Opactwa. Niech dobry Bóg hojnie wynagrodzi wszelką życzliwość serca.

Konto złotówkowe (PLN):
nr 42 1050 1432 1000 0005 0015 5569
ING Starachowice


W tytule wpłaty proszę wpisać: NA WITRAŻE


Oto projekty nowych okien:

  
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl