Szanowni Państwo, drodzy Parafianie i Sympatycy naszego Opactwa!

Dzięki dobremu Bogu i życzliwym ludziom trwa w naszej świątyni renowacja zabytkowych okien wraz z założeniem neoromańskich witraży. Podjęliśmy się tego zadania mając na uwadze nie tylko piękno tej romańskiej świątyni, ale też względy praktyczne; dzięki wymianie okien temperatura zimą będzie w kościele wyższa.

Ze względu na historyczność obiektu (1 poł. XIII wieku) i jego walory zabytkowe, prace są ściśle konsultowane i zatwierdzane przez Wojewódzki Urząd Konserwatora Zabytków w Kielcach.

Udało się przeprowadzić remont wielkiej rozety – głównego i największego okna w ścianie szczytowej świątyni- następnie wymienić okna w dwóch kaplicach: Serca Jezusowego i św. Anny oraz przeprowadzić remont ''małej rozety'' – nad kaplicą Krzyża Św. Chcielibyśmy jeszcze wymienić pozostałe okna w kościele.

Kto chciałby dołączyć do fundatorów i być darczyńcą zabytkowego Opactwa może to uczynić, do czego zachęcamy i o co prosimy. Ofiary pieniężne można składać na furcie klasztornej, w kancelarii
i w zakrystii lub bezpośrednio wpłacać na konto Opactwa. Wąchocka wspólnota Cystersów modli się w intencji Dobrodziejów naszej świątyni i Opactwa. Niech dobry Bóg hojnie wynagrodzi wszelką życzliwość serca.

Konto złotówkowe (PLN):
nr 42 1050 1432 1000 0005 0015 5569
ING Starachowice


W tytule wpłaty proszę wpisać: NA WITRAŻE
 





















 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl