Wąchocki wieczernik zgromadził dzieci i rodziców z Wąchocka i Wielkiej Wsi w jednym miejscu i jednym czasie. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 14 lutego, na Mszy Świętej o godzinie 10.30 miało miejsce poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Książeczki to kolejny dar ofiarowany im przez rodziców i ich katechetów w czasie trwającego przygotowania do I Komunii św. Dzieci z Wąchocka otrzymały je z rąk Ojca Benedykta Zielińskiego, swojego katechety, a dzieci z Wielkiej wsi od ojca Zachariasza Mikruta.

Modlitewniki jakie otrzymały będą służyć im przy robieniu rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej a później w dziękczynieniu. Poza tym w książeczkach znajdują się modlitwy na różne okoliczności życia i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego. Z pewnością dzieci będą chętnie sięgały po książeczkę i zawarte w niej modlitwy i pieśni.


 
Tekst: br. Sławomir
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl