W niedzielę 31 maja ulicami Starachowic przejdzie po raz drugi Marsz dla Życia i Rodziny. Jest on manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci.
 

 
Marsz poprzedzi Msza święta, która odprawiona zostanie w kościele p.w. Wszystkich Świętych. Rozpocznie się o godzinie 15. Podczas Mszy odbędzie się akt duchowej adopcji dziecka poczętego, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyraża się ona osobistą modlitwą o ocalenie życia jednego nieznanego lecz wybranego przez Boga - Dawcę Życia dziecka. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Podczas Mszy osoby, które zdecydowały się na adopcję złożą uroczyste przyrzeczenie. Marsz wyruszy z placu przed kościołem ok. godz. 16.15. Podczas jego trwania przy akompaniamencie muzyki czytane będą fragmenty nauczania Jana Pawła II poświęcone życiu i rodzinie.

Uczestnicy marszu ulicami Radomską, Konstytucji 3 Maja oraz al. Armii Krajowej dotrą na plac pod skałkami, gdzie o godzinie 17 rozpocznie się piknik rodzinny. Na scenie zaprezentują się młodsi i starsi wykonawcy m.in. z Młodzieżowego Domu Kultury, Przedszkoli Miejskich nr 2 i 13 Szkoły Podstawowej nr 9 Gimnazjum nr 1 oraz Studia Piosenki Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Wąchocku. Nie zabraknie gier, zabaw i konkursów dla rodzin. Natomiast dla dorosłych prowadzone będzie poradnictwo psychologiczne, rodzinne, laktacyjne. Organizatorzy- komitet społeczny- zadbali też o poczęstunek dla uczestników marszu. Piknik potrwa do godz.20.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl