Przy Opactwie Cysterskim w Wąchocku od kilku lat prężnie działa Koło Misyjne, nad którym opiekę sprawuje brat Julian Koczwara.

Już w 2000 roku zaczęło zawiązywać się pierwsze Parafialne Koło Misyjne dzieci i młodzieży wraz z osobami starszymi. Formalnie Koło Misyjne rozpoczęło swą działalność 8 stycznia 2012 roku. Spotkania jego członków i sympatyków odbywają się w wybrane soboty w sali św. Stanisława Kostki. Celem tych zebrań jest podsumowanie dotychczasowych działań, jak i zaplanowanie kolejnych przedsięwzięć. Osoby należące do Koła Misyjnego zajmują się pomocą misjom w różnoraki sposób: zbiórki pieniężne, ubrań, pluszaków, znaczków, itp. W miarę możliwości organizowane są także spotkania z misjonarzami oraz innymi osobami zajmującymi się pomocą misjom. Ponadto w klasztorze, przy którym działa Koło, organizowane są także wystawy misyjne, które cieszą się dużym zainteresowaniem parafian.

Wszystkich, którzy są zainteresowani pomocą innym, a szczególnie misjom, zapraszamy do dołączenia i aktywnego udziału w działalności Koła Misyjnego „Boże Iskierki”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 maja 2015 roku o godzinie 10 w sali św. Stanisława Kostki.


Tekst: Aneta Płusa i Monika Płusa
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl