Pielgrzymka: Chorwacja – Medjugore

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę:
Chorwacja – Medjugorie, w terminie 03 – 10 października 2020 r..
Pielgrzymkę organizuje br. Julian Koczwara OCist i wyrusza z Wąchocka.
Kontakt: 41 275 0220

Chorwacja – Medjugorie

1 dzień– wyjazd z Wąchocka o godz. 04:00. Przejazd przez Słowację, Węgry i Chorwację. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.  

2 dzień– po śniadaniu przejazd do Splitu i zwiedzanie miasta o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich, Ratusza z XV wieku oraz katedry. Następnie przejazd do Trogiru, zwanego – Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Wieczorem przejazd na nocleg i obiadokolację na Riwierę Makarską.  

3 dzień– po śniadaniu przejazd do Dubrownika, nazywanego „perłą Adriatyku”, miasta założonego przez greckich uciekinierów z wyspy Epidaurus; zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Płaca, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra, pałac Rektorów. Przejazd na nocleg w Medjugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

4 – 5 dzień– po śniadaniu wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo (Brdo Ukazanja). Całodniowy pobyt w Medugorje: wyjście na Drogę Krzyżową na Górę Kriżevac; czas wolny; udział w nabożeństwach min. wieczornej Modlitwie Różańcowej, Mszy Świętej; Adoracjach Najświętszego Sakramentu. Przejazd do wodospadów Kravica, rozciągających się wzdłuż rzeki Trebizat na obszarze ponad 100 m. szerokości. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę zaliczane są w poczet najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Europie. Obiadokolacja i nocleg.  

6 dzień– po śniadaniu przejazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej  z Lourdes. Następnie przejazd do Sibenika – miasta o niepowtarzalnej atmosferze, z uroczą starówką, Katedrą św. Jakuba, wąskimi uliczkami, nadmorskimi kawiarenkami i portem handlowym. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień– po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego w Plitwicach– jednego z największych     i najstarszych w Chorwacji, wpisanego na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień– po śniadaniu przyjazd do Sanktuarium Marija Bistrica – Chorwacka Częstochowa – wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Wąchocka w późnych godzinach wieczornych.

Termin: 03.10 – 10.10. 2020
Cena 790 zł + 260

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pokoje 2, 3 osobowe
  • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • ubezpieczenie KL i NNW opieka pilota
  • codzienne Msze Św.
  • turystyczny fundusz gwarancyjny 
  • Cena nie zawiera: Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników,  taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe, wjazdy  do  miast: ok. 75 €  
    * kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • Wyjazd na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych 
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

Udostępnij ten post