Pobyt młodzieży z Brennej
W dniach od 16.07 do 23.07 2017 r. w ramach wymiany młodzieży, w klasztorze w Winnikach przebywała grupa młodzieży z Brennej (koło Cieszyna) z dwójką swoich opiekunów. 
Czytaj więcej...
Pasieka w Winnikach
W klasztorze w Winnikach o.Honoriusz zajmuje się pasieką klasztorną.

Czytaj więcej...
Nowe ogrodzenie
Cystersi z Winnik są wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w odbudowie ogrodzenia.
Czytaj więcej...
Dni skupienia wspólnoty "Wiara i Światło"
W Uroczystość Bożego Ciała do klasztoru w Winnikach przyjechała wspólnota "Wiara i Światło" wraz ze swoim opiekunem ks. Markiem - Chrystusowcem, aby przeżyć dni skupienia.

Czytaj więcej...
Kurs przedmałżeński
W dniu 27 maja 2017 r. odbył się po raz pierwszy w klasztorze w Winnikach kurs przedmałżeński. Młodzi ludzie spędzili cały dzień na modlitwie i słuchaniu nauk związanych z małżeństwem. W kursie wzięło udział 15 osób, którym konferencje głosili ks. Karol Wójciak - proboszcz z Węgorzyna, ks. Janusz Kasper - proboszcz z Runowa i ks. Robert Żołnierzów - proboszcz z Runowa Pomorskiego.

Czytaj więcej...
Wizyta wąchockich braci i poświęcenie kapliczki Chrystusa Króla
 W dniach 11 – 21 maja 2017 r. w klasztorze w Winnikach przebywali najmłodsi bracia z wąchockiej wspólnoty – br. Cyprian, br. Wawrzyniec, br. Antoni oraz br. Serafin, wraz ze swoim opiekunem o. przeorem Tymoteuszem. Ich przybycie związane było nie tylko z gospodarczą pomocą na wąchockiej fili, ale również swoją posługą zaznaczali obecność duchowości cysterskiej na zachodniopomorskiej ziemi.  
Czytaj więcej...
Dni skupienia ruchu ,,Wiara i światło"

W dniach 5 – 7 maja 2017 r. w klasztorze w Winnikach dni skupienia przeżywał ruch ,,Wiara i Światło”. Opiekunem przybyłych gości był Chrystusowiec ks. Michał Skiba. Przez te kilka dni rekolekcji uczestnicy nie tylko pogłębiali swoją wiarę i duchowość, ale również wypoczywali i zwiedzali okolicę.


Czytaj więcej...

[1] [2] [3]
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl