Ogłoszenia parafialne – XV Niedziela Zwykła, 13.07.2019 r.

Ogłoszenia parafialne
XV Niedziela Zwykła

1. W zeszłym tygodniu nasza parafia gościła misjonarza z Białorusi i składała ofiary na potrzeby misji w której posługują ojcowie. Zebrano 4.800 zł. Za wszelkie dobro płynące od naszych drogich parafian składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Kolejny cykl katechez dla narzeczonych rozpocznie się w sobotę 13 lipca o godz. 10.00, w parafii NSPJ w Starachowicach. Następne spotkania 27 lipca, 24 sierpnia i 7 września.

3. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

4. Poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przy wyjeździe z ulicy Kościelnej. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone zostaną na zakup środków transportu dla misjonarzy. Ludzie co roku praktykują ten obrzęd, aby czuć się bezpieczniej za kierownicą. Jednak święcone mogą być nie tylko samochody, ale również motocykle czy rowery. Błogosławieństwo pojazdów i modlitwa w intencji kierowców i pieszych przypomina o właściwym zachowaniu i korzystaniu z dróg i chodników. Słowa odmawianej modlitwy zwracają uwagę na to, byśmy byli uważni, przestrzegali przepisów ruchu drogowego i zachowywali się kulturalnie.

5. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszli:

+ Celina Karykowska,

+ Ludmiła Grzelka,

+ Piotr Jaszewski,

+ Zygmunt Kowalczyk,

+ Elżbieta Ciok

Polecajmy ich duszę Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek…

Udostępnij ten post