Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła, 30.06.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pragnę zwrócić się do Was, Drodzy Bracia i Siostry, ze słowami wdzięczności za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej, nadto wielkim dziękczynieniem Bogu za dar Kościoła,  w którym możemy gromadzić się na modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i Eucharystię. Pragnę powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!”  wszystkim rodzinom które przygotowywały ołtarze. Dziękuję strażakom, którzy uświetnili swoją obecnością uroczystość, nieśli baldachim, feretron i troszczyli się o bezpieczny przebieg procesji, oraz Paniom z Koła Gospodyń dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwonkami i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dostojny przebieg procesji Bożego Ciała.Jestem przekonany, że udział w tegorocznej procesji poprzez modlitwy obecnych, przyczyni się również do umocnienia wiary, miłości i nadziei wszystkich parafian. Mam nadzieję ze w przyszłym roku zaangażujemy się jeszcze licznej w uczestnictwo w procesji Bożego Ciała.

2. Dzisiaj przed kościołem ofiara do puszek na pokrycie kosztów związanych ze sprzątaniem naszej świątyni. Jak do tej pory złożyliśmy 1.400 zł, koszt powziętej inwestycji to ponad 15 tyś zł. Prace rozpoczną się już w tym miesiącu.

3. W tym tygodniu nabożeństwa o 17.30; w środę do MB Miłosierdzia, w czwartek do bł. Jerzego, w piątek do św. Charbela, następnie Litania do NSPJ. W sobotę nabożeństwo I soboty. 05.07. odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. misjonarza z Białorusi, który skieruje do nas Słowo Boże, po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na misje.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł + Zbigniew Paweł Balcerak, którego pogrzeb odbędzie się o 14.00 w kościele. Wieczny odpoczynek…

Udostępnij ten post