Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019r.

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dzisiaj kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej – obowiązek 2. i 3. Przykazania Kościelnego.

2.  Nabożeństwa czerwcowe w ciągu tygodnia o 17.30, w niedzielę o 16.30.

3. W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w Jezusa ukrytego w Hostii. Msze Św. o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 17.00. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Zapraszamy Wszystkich Parafian, Gości, Panie z Koła Gospodyń oraz dzieci i Strażaków do udziału w procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po wieczornej Mszy Św. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała.

5. Fundacja Dorośli Dzieciom składa serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za dar serca na rzecz Antosia Plewińskiego, kwota przekazanych środków to 3.238,39 ZŁ.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

7. W ostatnim czasie do Domu Ojca odszedł Jan Józef Rymarczyk, a także Józef Jaros , którego pogrzeb odbędzie się jutro o 15.00. Polecajmy ich duszę Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek…

Udostępnij ten post