IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

4. niedziela wielkanocna

1. Drodzy Siostry i Bracia

Chrześcijaństwo – to przede wszystkim Jezus Chrystus ze swoją Męką, Krzyżem, Śmiercią i Zmartwychwstaniem. Te zbawcze wydarzenia ukazują prawdę o Bożym Miłosierdziu i nadziei nowego życia. Prawdziwy chrześcijanin przyjmuje te prawdy z wiarą i wdzięcznością. Bardzo ważnym znakiem tej wiary i wdzięczności wobec Pana Boga jest troska o pogłębienie naszej relacji z Panem Bogiem. Przez modlitwę i życie sakramentalne ożywiamy i pogłębiamy naszą wiarę i miłość. Naturalną formą podtrzymywania życia fizycznego jest oddychanie i przyjmowanie pokarmów. Znakiem troski o nasze życie duchowe jest przystępowanie do Sakramentu Pokuty i udział w Eucharystii.

To właśnie dlatego II Przykazanie Kościelne przypomina nam: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty”. Natomiast III Przykazanie Kościelne mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.

Drodzy Siostry i Bracia! Okres Wielkanocny trwa. Zapraszam do wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Niech Pan Bóg błogosławi nas na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

X Henryk Tomasik

2. Jutro w naszej parafii odpust ku czci św. Floriana, Msze św. o 7.00, 9.00
i o 18.00. Nabożeństwa majowe sprawowane w naszym kościele w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.30. Następnie Msza św. odprawiana na sposób gregoriański, za naszych przewielebnych dobrodziejów, zarówno tych żywych, jak i tych, którzy odeszli do domu Ojca.

3. 8 maja uroczystość Św. Stanisława b. m. Głównego Patrona Polski. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątek.

4. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli Wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.5. W ostatnim czasie do Domu Ojca odszedł: + Paweł Bąk

Udostępnij ten post