III Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEIII NIEDZIELA ZWYKŁA26.01.2020 r.

1. Dziękujemy wszystkim którzy przyjmowali Ojców z wizyta duszpasterską, w szczególny sposób za zrozumienie, rozmowy i składane ofiary na potrzeby klasztoru.

2. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dlatego polecajmy Chrystusowi wszystkich doświadczających tej choroby.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek przed Kościołem przeznaczona jest na środki społecznego przekazu.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Naszego Pana Jezusa Chrystusa i naszą powierzając Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii o godz: 7:00  i nabożeństwa z racji I soboty miesiąca po Mszy Świętej.

5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

6. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Szczególnie naszą wspólnotę Cysterską. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

7. „Wdowa, samotnie wychowująca dwóch synów, potrzebuje wsparcia. W domu, który po śmierci męża Pani Anna remontowała ze skromnych środków przez wiele lat, w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej wybuchł pożar. Zniszczeniu uległa kotłownia, cześć dachu i pomieszczeń mieszkalnych. W dniu 9.01.2020r żywioł zniweczył wysiłki Pani Ani i pozbawił rodzinę normalnego, ciepłego domu.Ludzie dobrej woli ruszyli już z pomocą ale nadal są potrzebne środki finansowe i materiały budowlane.Nigdy nie bierzemy pod uwagę że takie sytuację mogą nas dotknąć póki nie przydarzą się bliskim czy znajomym. Nigdy nie wiemy co nas spotka. Wierzymy w wielkie serca mieszkańców Wąchocka i okolic. Liczy się każda złotówka. W imieniu poszkodowanej Pani Anny z synami z góry dziękujemy za każda formę wsparcia. Bóg zapłać. „Zbiórka do puszek odbędzie się w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 27 I ‑ święci Tymoteusz i Tytus ‑Tymoteusz był wiernym i oddanym uczniem oraz współpracownikiem św. Pawła.Tytus znany jest wyłącznie z listów św. Pawła. Pochodził z rodziny grecko-rzymskiej, zamieszkałej w okolicy Antiochii Syryjskiej. Stamtąd bowiem Apostoł zabrał go do Jerozolimy.

Tego dnia imieniny obchodzi o. Tymoteusz. Pamiętajmy tego dnia o nim w naszej osobistej modlitwie ‑ Msza św. w intencji o. Tymoteusza zostanie odprawiona o godzinie 7:00.

  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

Do domu Ojca w tym tygodniu odeszli:

  • + Józef Andrzej Połeć
  • + Jadwiga Ułanowicz
  • + Tadeusz Mazurkiewicz
  • + Daniela Płusa

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Udostępnij ten post