4. niedziela wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza – dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej. Taca przeznaczona na WSD w Radomiu.

2. Ze względu na panującą pandemię i obostrzenia nadal nie wlewamy wody święconej do tradycyjnych kropielnic. (Bardzo proszę, aby nikt tego nie czynił na własną rękę.) W kruchcie naszego kościoła została umieszczona puszka do której można wrzucić ofiary przeznaczone na zakup bezdotykowego stojącego dozownika na wodę święconą.

3. Przez cały miesiąc maj w dni powszednie o 18.00 i w niedzielę o 7.30, będzie sprawowana na sposób gregoriański – Msza św. zbiorowa za żywych powierzonych modlitwie na cały miesiąc przez ofiarodawców. Intencje można jeszcze składać w zakrystii.Nabożeństwo majowe pół godziny przed wieczorową Mszą św.

4. Pierwsza Komunia święta w naszej parafii odbędzie się 02 i 09 maja na Mszy św. o godz. 12.00. W świątyni będą mogły przebywać tylko dzieci wraz z rodzicami. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.

Bardzo proszę, aby osoby, które zamówiły intencje mszalne na 09 maja na godz. 12.00 zgłosiły się do zakrystii.

5. Dużymi krokami zbliża się nasz odpust parafialny ku czci św. Floriana. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Mszę św. o 18.00 będzie sprawował nasz ksiądz dziekan Sławomir Rak. W tym dniu w sposób szczególny zapraszamy strażaków w ich patronalne święto.

6. W zakrystii do nabycia Gość niedzielny i Gość Ekstra poświęcony św. Józefowi.

7. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli Wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:

+ Stanisław Przygoda

+ Janusz Szczykutowicz

+ Zofia Zuba, (pogrzeb – wtorek – 16.00)

+ Antoni Wrzałko (pogrzeb – środa – 14.00)

Udostępnij ten post