2. niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przed kościołem ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. W związku z pojawiającymi się wątpliwościami odnośnie do Sakramentalnego Rozgrzeszenia i Komunii Świętej przypominamy, że nauka Kościoła wg Katechizmu kard. Gasparriego jest następująca:

P. 455. Co to jest rozgrzeszenie sakramentalne?

O. Rozgrzeszenie sakramentalne jest to ta czynność, mocą której spowiednik penitentowi, który się należycie wyspowiadał i za grzechy żałuje, odpuszcza grzechy w imię Jezusa Chrystusa, wymawiając przepisane słowa rozgrzeszenia.

P. 453. Kiedy penitent powinien odprawić pokutę, zadaną przez spowiednika?

O. Jeżeli spowiednik nie wyznaczył czasu na odprawienie pokuty, penitent niech się stara odprawić zadaną pokutę jak najrychlej.

Wynika z tego, że po otrzymaniu rozgrzeszenia odpuszczone są nam grzechy w związku
z powyższym możemy przystąpić do Komunii Świętej, a w czasie późniejszym odmówić pokutę, tak jednak, aby nie odkładać jej zbyt długo.

3. Opłatki i świece do nabycia przed kościołem.

4. Przypominamy, że możliwość zamówienia intencji jest w każdą niedzielę przed i po Mszy Świętej oraz w kancelarii parafialnej.

5. W najbliższy wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 7.00, 9.00, 18.00. Również w tym dniu, w WSD w Radomiu, nasz kleryk Jakub otrzyma strój duchowny – sutannę. Strój duchowny jest znakiem miłości Chrystusa do świata i przypomnieniem
o czuwaniu nad nim Bożej Opatrzności oraz zachętą do uczynków miłych Bogu. Dlatego też osoba nosząca strój duchowny powinna odznaczać się gorliwością w miłości wobec każdego człowieka i wykazywać nieustanną gotowość do służby na wzór Chrystusa Sługi.

5. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli Wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:

+ Bogumił Tadeusz Szlęzak pogrzeb w poniedziałek o 12:00

+ Henryk Chmolewski pogrzeb we wtorek 14:15

+ Leopold Marek Adamski pogrzeb w środę o 12:00

Udostępnij ten post