1. niedziela Adwentu

1. Roraty w naszej parafii dla dorosłych o 7.00, poprzedzone śpiewem Godzinek i roraty dla dzieci o 18.00.

2. Dzisiaj o godzinie 12.00, Msza św. Gregorianka listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych. Po Eucharystii na krużgankach naszego Opactwa, Droga Krzyżowa w intencji drogich zmarłych.

3. Od przyszłej niedzieli (6 XII 2020) rozpoczną się w naszym kościele klasztornym regularne, comiesięczne celebracje Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. msze trydenckie). Msze św. śpiewane będą odprawiane w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.30. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest tradycyjna forma sprawowania Najświętszej Ofiary do uczestnictwa w tych celebracjach. Zachęcamy chłopców i mężczyzn do włączenia się do służby Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci.

4. Z racji na obecny stan epidemiczny zmieniony zostanie charakter tegorocznej wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. W tym roku odwiedzimy tylko tych parafian, którzy wcześniej zgłoszą chęć przyjęcia kapłana po kolędzie. Dlatego prosimy aby do 20 grudnia w zakrystii lub kancelarii zgłaszać chęć przyjęcia kolędy.

5. ,, Świeca, kutra tworzy polską wigilię” – to hasło akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom organizowanego przez Caritas w Polsce. Świece będzie można nabyć od przyszłej niedzieli. Świece jak i opłatki będą rozprowadzane w niedzielę przed kościołem, a w ciągu tygodnia do nabycia na furcie klasztornej. Niestety ze względu na pandemię bracia nie udadzą się do drogich parafian, aby przekazać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

6. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli Wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:

+ Bogumił Jan Pokrzywka

+ Bogusława Gładyś

+ Henryk Bzinkowski

+ Roman Nowak

+ Józefa Marzec

Udostępnij ten post